Послуги

Юридична компанія "Human Rights" (англ. Права людини) надає комплексну правову допомогу від первинної консультації до представництва інтересів в судових органах всіх інстанціій, сприяє у вирішенні юридичних питань на всіх стадіях процесу до поновлення або захисту ваших прав.

  • Головна
  • Послуги
  • Зняття з реєстрації (виписка)

Зняття з реєстрації (виписка)

Реєстрація місця проживання особи (або у простонародді- «прописка») – це фіксація державою місця постійного проживання особи, яка перебуває за певною адресою більш ніж 6 місяців протягом року.

Про місце реєстрації ставиться відмітка у паспорті громадянина. Реєстрація необхідна особі для здійснення багатьох операцій – працевлаштування, відкриття банківських рахунків, участі у бізнесі та багато інших.

Доволі часто виникають проблеми при знятті з реєстрації особи під час здійснення різних операцій пов’язаних з житлом, зокрема пов’язаних з продажем, даруванням, спадкуванням, вилученням чи накладенням стягнення на житло. На практиці, найчастіше виникає питання про зняття з реєстрації осіб у примусовому порядку як таких, що втратили право користування житлом (колишні чоловік або дружина, особа, особа, яка не проживала у житлі більш ніж 6 місяців…). Адже для зменшення витрат на комунальні послуги, отримання субсидії враховується кількість зареєстрованих осіб.

При виникненні необхідності в знятті з реєстрації місця проживання необхідно врахувати деякі аспекти, зокрема:

  • В чиїй власності перебуває жило, в якому зареєстрована особа, яку необхідно зняти з реєстрації.
  • Які правовідносини виникли між власником житла та особою, яку необхідно зняти з реєстрації.

Якщо врахувати вказані аспекти, можуть виникнути дві різні правові ситуації, зокрема:

– якщо житло знаходиться у приватній власності особи то реєстрація місця проживання іншої особи (не власника) може бути проведена виключно за письмовою згодою власника житла або у судовому порядку;

–  якщо житло знаходиться в державній чи комунальній власності то реєстрація місця проживання особи, якій надано в користування житло, та членів її сім’ї здійснюється на підставі ордеру про вселення в житло чи на підставі договору найму житла, в даному випадку особа, яка отримала право на проживання отримує статус наймача.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України  «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі: судового  рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою, тобто таку особу можна зняти з реєстрації без її згоди виключно на підставі рішення суду.

Спеціалісти нашої компанії допоможуть Вам скласти та подати позов про позбавлення користування житловим приміщенням, про виселення за місцем реєстрації відповідача. Обов’язковим учасником даної цивільної справи має бути відділ Державної Міграційної Служби України у районі де знаходиться житло.

Наші юристи нададуть кваліфіковану правову допомогу кожному у вказаних випадках, та допоможуть зняти з реєстрації місця проживання особи у примусовому (судовому) порядку.

Метки: Жилищный вопрос, Закон

Популярные видео - Как поставить ларек

Популярные видео - 130 статья КУПАП, нетрезвый водитель, какой штраф

Заказать услугу по скидке 20%

До конца акции осталось:

Тут будет счетчик

Юристов онлайн: 3

Заказ услуги