• Головна
  • Новини
  • Финансовая помощь семьям погибших военных во время войны

Штрафи за неоформлених працівників

 


Із 1 січня 2017 року за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) фізособам-підприємцям загрожує штраф у розмірі до 100 мінімальних зарплат (320 000 грн.) за кожного такого працівника. Це передбачає ч. 2 ст. 265 КЗпП.

З прийняттям державного бюджету України 2017 року, згідно якого мінімальна заробітня плата становить 3200 грн., розмір багатьох штрафів, відповідно, також зросте. В тому числі й штраф за допуск працівника до роботи без юридичного оформлення - від 96 000 до 320 000 гривень.

Порядок: 

Право проведення перевірок мають посадові особи Держпраці України та її територіальних органів, які відповідно до своїх посадових обов’язків мають повноваження державного інспектора з питань праці (далі — Інспектор). 

Інспектор може проводити планові та позапланові перевірки, які можуть здійснюватися за місцем провадження господарської діяльності суб’єкта господарювання або його відокремлених підрозділів або у приміщенні органу державного нагляду (контролю). 

Планові перевірки проводяться з періодичністю, яка визначається відповідно до Критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності суб’єктами господарювання у частині додержання вимог законодавства про працю та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю), наведених у додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 17 листопада 2010 року № 1059.

Однак, процедура накладання штрафу повинна буди здійснена виключно на підставі та в межах діючого законодавства.

Як захистити себе підприемцю, при перевірці державними органами?


1) Інспектор має право на проведення перевірки за наявності у нього службового посвідчення та направлення на перевірку.
Необхідно вимагати надати службове посвідчення та направлення на перевірку. В направлені звертайте увагу на дату, час та адресу того, кого збираються перевіряти. Окрім цього, в документі повинно бути чітко зазначено підстави та вид перевірки.

Перевірка складається з таких етапів: 

1)Робота з документами, наданими суб’єктами господарювання на вимогу Інспектора. 

2)Оформлення документів за результатами перевірки. 
3)Ознайомлення суб’єктів господарювання з документами, оформленими за результатами перевірки. 
4)Проведення за результатами перевірки роз’яснювальної роботи з питань застосування норм законодавства про працю та загальнобов’язкове державне соціальне страхування (за згодою посадових осіб).

За результатами перевірки складається акт перевірки. 


Уважно досліджуйте складений акт, він повинен містити підписи не меньш як двох стороніх осіб, також, в ньому повинні бути зазначені докази, якими підтверджується правопорушення.

У разі виявлення порушень законодавства про працю та загальнобов’язкове державне соціальне страхування вносяться приписи про усунення виявлених порушень, вживаються заходи щодо притягнення до відповідальності винних осіб згідно із вимогами чинного законодавства.

Пам'ятайте, що рішення Інспектора не є остаточним та може бути оскаржене у порядку, встановленому законодавством - тобто в більш вищих за ієрархією інстанціях, або в суді. 

При будь-яких складнощах, які виникають з перевірками радимо звертатися до спеціалістів. Юристи компанії "Human Rights" нададут вам якісну юридичну допомогу та проконсультують як зменьшити ризики та зробти підприємницьку діяльність законною та ефективною.

Метки: Трудовое право , Бизнес, Штрафы, Закон

Популярные видео - Как поставить ларек

Популярные видео - 130 статья КУПАП, нетрезвый водитель, какой штраф

Заказать услугу по скидке 20%

До конца акции осталось:

Тут будет счетчик

Юристов онлайн: 3

Заказ услуги