• Головна
  • Новини
  • Авто лизинг: развод или выгода. Как вернуть свои деньги, если автомобиль вы так и не получили

Податки для підприємців 2017

З новим роком, як це стало традициєю нашої держави, приходять й численні зміни до законодавства. 
Зокрема, ВРУ 6 грудня 2016 року було прийнято законопроект №5130 (ЗУ №1774).

Законом (законопроект №1774) внесено зміни до законодавчих актів стосовно сплати ЄСВ, діяльності фондів соціального страхування, освіти і порядку забезпечення та виплати стипендій, верифікації та моніторингу соціальних виплат, монетизації пільг тощо.

Коротко про основні зміни, запропоновані законопроектом: 

Зміни щодо Єдиного Соціального Внеску (ЄСВ) 

Розмір мінімального страхового внеску, як і раніше, залежатиме від розміру мінімальної зарплати. І якщо вона буде на рівні 3200 грн, то мінімальний страховий внесок з 01.01.2017 р. становитиме 3200 х 22% = 704,00 грн! 
А це означає дві дуже важливі речі, які почнуть працювати з 01.01.2017 р.: 

- роботодавцям доведеться не тільки переглянути оклади працівників, а й здійснювати доплату з ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску при нарахуванні зарплати та інших виплат працівникам, у новому збільшеному розмірі; 

- зросте і навантаження на підприємців, адже з наступного року мінімальна щомісячна сума ЄСВ «за себе» для них зросте вдвічі (у грудні 2016 р. вона складала 352 грн). 

Узагальнюються законопроектом і правила сплати ЄСВ підприємцями «за себе»: 

- всі пенсіонери-підприємці, незалежно від обраної ними системи оподаткування, звільняються від сплати ЄСВ за себе; 
- решта підприємців зобов’яжуть сплачувати ЄСВ не нижче мінімального страхового внеску у розрахунку на місяць. 

Тобто підприємцям на загальній системі слід чекати додаткових витрат у вигляді сплати ЄСВ за себе за місяці, коли вони не отримають доходи. Для підприємців-“єдинників” нічого не зміниться – вони й надалі сплачуватимуть “за себе” ЄСВ в самостійно визначеному розмірі, але в розрахунку на місяць не нижче мінімального страхового внеску. 

Але, у зв’язку зі встановленням нового розміру мінзарплати, “єдинники” І групи отримають пільгу. Вони зможуть сплачувати ЄСВ «за себе» на рівні 0,5 мінімального страхового внеску (тобто до чергового зростання мінімальної зарплати в 2017 році вони сплачуватимуть ЄСВ «за себе» на рівні грудня 2016 року). При цьому до страхового стажу для нарахування пенсій такі місяці будуть враховуватися пропорційно сплаченому ЄСВ. 

Саме зазначені зміни стали причиною того, що підприємці, які мають нестабільні доходи, почали массово припиняти свою господарську діяльність. 

У частині легалізації відносин у сфері зайнятості та оплати праці 

1) Запровадження на ринку праці нового механізму контролю, пов’язаного наданням повноважень зі здійснення контролю у сфері зайнятості та оплати праці виконавчим органам рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад. 

2) Встановлення зобов’язання для фізичних осіб-підприємців сплачувати ЄСВ. 

3) Посилення відповідальності юридичних і фізичних осіб-підприємців за недопуск державного інспектора праці до проведення перевірки: 

– штраф у розмірі до трьох мінімальних заробітних плат у всіх випадках не допущення інспекторів до перевірки, крім випадку, коли темою перевірки є неоформлення трудових договорів з працівниками та виплата зарплат в „конверті”; 

– у розмірі 100 мінімальних заробітних плат при не допущенні державного інспектора праці до перевірки, коли вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ (виплата зарплати в „конверті”). 

За недопуск державного інспектора праці до перевірки буде застосовуватись штраф у розмірі до трьох мінімальних заробітних плат – крім випадку, коли темою перевірки є неоформлення трудових договорів з працівниками та виплата заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ. А от коли інпектор прийшов виявляти факти виплати зарплат “в конверті”, його недопуск оцінено у 100 мінімальних заробітних плат.

Метки: Бизнес, Налоги, Закон

Популярные видео - Как поставить ларек

Популярные видео - 130 статья КУПАП, нетрезвый водитель, какой штраф

Заказать услугу по скидке 20%

До конца акции осталось:

Тут будет счетчик

Юристов онлайн: 3

Заказ услуги