Новели у законодавстві - приватні виконавчі служби.

 В Україні серйозно взялися за реформування судової системи. Серед новинок — створення і введення в дію інституту приватної виконавчої служби. Але що це за професія, який у ній сенс і як це вплине на життя українців?

У рамках судової реформи були прийняті закони "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" та "Про виконавче провадження". Цими законодавчими актами поряд із державними виконавцями планується створити систему приватних виконавців.

Приватні виконавці виконуватимуть рішення суду та інших органів чи посадових осіб. Їхня юрисдикція буде обмеженою. Зокрема, приватні виконавці не займатимуться провадженнями, що стосуються вселення-виселення із житла, відібрання дитини, виконання рішень стосовно недієздатних осіб, в тому числі — щодо дітей, а також ті рішення, де учасником виконавчого провадження є держава.

Стати приватним виконавцем може громадянин України, який досяг 25 років, має вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи у галузі права після отримання відповідного диплома не менше двох років та склав кваліфікаційний іспит.

Приватним виконавцем не може бути особа: 
- визнана судом обмеженою у цивільній дієздатності або недієздатною; 
- яка має не зняту або не погашену в установленому законом порядку судимість; 
- яка вчинила корупційне правопорушення або порушення, пов'язане з корупцією; 
- якій за порушення вимог законодавства анульовано свідоцтво про право на зайняття нотаріальною, адвокатською, діяльністю арбітражного керуючого, — протягом трьох років з дня звільнення; 
- звільнена з посади судді, прокурора, працівника правоохоронного органу, з державної служби або служби в органах місцевого самоврядування у зв'язку з притягненням до дисциплінарної відповідальності, — протягом трьох років з дня звільнення.

Контроль за діяльністю приватних виконавців.

Приватні виконавці будуть підзвітні Міністерству юстиції. Контролюватимуть їхню роботу також два спеціальні органи: Кваліфікаційна комісія приватних виконавців — проводитиме відбір бажаючих стати приватним виконавцем, та Дисциплінарна комісія приватних виконавців — куруватиме їхню професійну діяльність. На початковому етапі Дисциплінарна комісія складатиметься тільки з представників Міністерства юстиції, однак в майбутньому до її складу увійдуть представники саморегулюючої організації — Ради приватних виконавців, і представник від Ради суддів.

Оскаржити дії чи бездіяльність приватного виконавця також можна буде в судовому порядку.

Законом передбачено створення Єдиного реєстру приватних виконавців України, куди будуть внесені дані про усіх приватних виконавців, які пройшли відповідний відбір і отримали ліцензію на діяльність від Мін'юсту, в тому числі — відомості про офіс та страхові зобов’язання приватного виконавця. Також туди будуть вноситися усі дані про дисциплінарні стягнення приватних виконавців, про призупинення чи припинення діяльності. Єдиний реєстр буде працювати у вільному доступі на офіційному сайті Мін'юсту, безкоштовно.

Найбільше побоювань у суспільстві і у окремих експертів викликає питання службових зловживань з боку приватних виконавців. Простіше кажучи — є думка, що приватні виконавці здобудуть законне "право" тиску на громадян, і "вибиватимуть" з них значно більше, ніж вимагає судове рішення.

Експерти вважають, що цей прийнятий законопроект фактично не містить ніяких гарантій безпеки громадян і ніяких суттєвих обмежень діяльності приватних виконавців. Це має бути напрацьовано — якщо певним видом виконавчого провадження може зайнятись державна виконавча служба, то вона має це робити. Інакше створюватиметься десяток фіктивних фірм чи організовані злочинні угрупування просто будуть реєструвати свої так звані колекторські контори і займатимуться "віджиманням" грошей, майна, рейдерськими захопленнями, але це вже буде начебто у легальний спосіб.

Однак, у прийнятій редакції закони встановлюють дуже жорсткі і чітко прописані критерії контролю за діяльністю приватних виконавців і порядок їхньої відповідальності. Тому дуже важливо створити дієвий механізм реальної відповідальності за правопорушення з боку приватних виконавців.

Метки: Закон, Новини

Популярные видео - Как поставить ларек

Популярные видео - 130 статья КУПАП, нетрезвый водитель, какой штраф

Заказать услугу по скидке 20%

До конца акции осталось:

Тут будет счетчик

Юристов онлайн: 3

Заказ услуги