18 і 19 січня православні християни традиційно відзначають Хрещення.
У перекладі з грецької слово «хрещення» означає занурення. Саме так проводять очисне обмивання людини, що вирішила прийняти християнську віру. Справжній сенс ритуалу з водою полягає в духовному очищенні.
Однак найбільш широко відомий свято Хрещення масовими купаннями. Звичайно, зважитися на це може далеко не кожен. Однак останнім часом водохресні купання стають все більш популярні.
Але перед зануренням у проруб необхідно бути готовим до цього не морально, але й фізично.
В ідеалі підготовку до занурення на Водохреща починають влітку. Але якщо відчуваєте потребу приєднатися до "моржів", то ці два дні до свята використовуйте для підготовки. У першу чергу треба підготивити свій організм до екстримальних навантажень.
Для цього треба набрати в таз крижаної води, стати в нього ступнями і енергійно ходіть хвилин 5-15. Можна таку процедуру робити кожні дві-три години.
При цьому з кожним разом наливати води побільше і збільшувати час перебування в ній (починають з однієї хвилини). А після такої процедури треба розтерти ступні жорстким рушником і одягти шкарпетки з овечої або верблюжої вовни, потім хвилин 10 енергійно походити.
Якщо вирішили зануритися вперше, то краще, щоб поряд були досвідчені люди. Перед зануренням треба розім'ятися в тонкому спортивному костюмі. Для цього потрібно енергійно присісти разів десять, побігати або пострибати хвилин п'ять-десять. Можна змастити шкіру гусячим жиром, щоб вона не пересихала.
Щодо самого купання, то заходити в ополонку, яка до речі має бути не менше, ніж три на два метри, треба поступово. Новачкам не можна бути у воді більше 10 секунд: два-три гребка - і на берег. Після цього потрібно розтерти тіло жорстким рушником, швидко одягнутись і випити склянку гарячого чаю.
Також перед зануренням не рекомендується нічого їсти, хіба що шматочок чогось жирного - сала чи риб'ячого жиру.
Медики наголошують, що тільки здорова людина може сміливо занурюватися в крижану воду на Водохреща. Якщо ж є хронічні захворювання, то краще не ризикувати. Адже занурення в холод - це стрес для організму. І він може принести як користь, так і шкоду.
Метки: Новини