Захист прав інтелектуальної власності.

 

 

В сучасних умовах українського ринку держава майже не забезпечує належного контролю та захист інтелектуальної власності від підробок, контрафакту або спекулювання на відомих брендах з метою збільшення обсягу продаж неякісних товарів.

Порушення прав інтелектуальної власності призводять до таких наслідків, як зменшення довіри населення до відомого бренду, зниження конкурентоспроможності справжньої оригінальної продукції у порівнянні з аналогічними, більш дешевими товарами. І, найголовніше – зниження рівня продаж оригінальних товарів, захищених правом інтелектуальної власності. Задоволення потреб населення, отримання прибутку за рахунок продажу товарів відомих брендів та надання якісних послуг – основна мета підприємців. Наша мета – забезпечити надійний та ефективний юридичний захист Вашої торгової марки, фірмового знаку та наіменування від протиправного та несанкціонованого його використання. Обираючи компанію «Human Rights» Кривий Ріг Ви отримуєте якісну підтримку фахівців з міжнародним досвідом, що стане запорукою ефективності, безпечності та прозорості Вашого бізнесу.

Які права інтелектуальної власності підлягають захисту?

У Конвенції, якою була заснована Всесвітня організація інтелектуальної власності (1967 р.) зазначається, що інтелектуальна власність об'єднує права, які стосуються: 1) літературних, художніх і наукових творів; 2) виконавчої діяльності артистів, звукозапису, радіо - і телевізійних передач; 3) винаходів у всіх галузях людської діяльності; 4) наукових відкриттів; 5) промислових зразків; 6) товарних знаків, знаків обслуговування, фірмових найменувань і комерційних позначень; 7) захисту від недобросовісної конкуренції; 8) всі інші права, стосуються інтелектуальної власності у виробничій, науковій, літературній і художній галузях. Найпоширеними об’єктами прав інтелектуальної власності в сфері провадження комерційної діяльності є товарні знаки, фірмові наіменування, комерційні позначення.

Які існують способи захисту прав інтелектуальної власності?

Захист прав інтелектуальної власності в Україні можна умовно поділити на дві основні групи:

1) Позасудовий

Правовою основою є Кодекс України про адміністративні правопорушення, а також закони України: «Про захист від недобросовісної конкуренції», «Про авторське право і суміжні права», тощо. Адміністративна відповідальність за порушення прав інтелектуальної власності застосовується відповідно до ст. 24 КУпАП шляхом проведення адміністративних процедур: вилучення або конфіскація контрафактної продукції та обладнання, що використовується для її виготовлення, виправні роботи, адміністративний арешт або накладання адміністративних штрафів. Окрім адміністративної передбачена відповідальність за порушення авторського та суміжних прав (ст. 176 ККУ), та незаконне використання знаку для товарів і послуг, торговельної марки (ст. 229 ККУ).

2) Судовий

Чинним українським законодавством передбачені види способу судового захисту прав інтелектуальної власності:

— припинення дій, що порушують або створюють загрозу порушення його права, і відновлення становища, що існувало до порушення; (припинення продажу контрафактної продукції, її вилучення або конфіскація). —стягнення завданих збитків, включаючи неодержані доходи; (Нарахування збитків, завданих порушенням права інтелектуальної власності відбувається не лише визначенням фактичної ціни фальсифікованої продукції та її обсягу, а визначенням прибутку, який міг бути отриманий законним власником торговельної марки – тобто за цінами офіційного представника бренду. Так, наприклад, якщо недобросовісний підприємець здійснював продаж джинсового одягу з позначенням торговельної марки «Levi’s» за ціною 300 грн. за одиницю, при проведенні обшуку було вилучено 1000 одиниць товару, то завдані збитки будуть складати не 300 000 грн., а за ціною офіційного власника бренду «Levi’s» - 2500 грн./за одиницю товару – 2 500 000 грн. )

— відшкодування моральної шкоди;

— вжиття інших передбачених законодавчими актами заходів, пов'язаних із захистом прав власника патенту.

Звертаючись до компанії «Human Rights» Кривий Ріг, Ви делегуєте право на захист інтелектуальної власності. Це відбувається шляхом складання та нотаріального посвідчення Довіреності міжнародного зразка. Після отримання необхідних повноважень спеціалісти нашої компанії на основі узгодженої стратегії здійснюють моніторинг ринку продажу товарів або надання послуг.

У разі виявлення порушень прав інтелектуальної власності ініціюється перевірка на встановлення обсягу можливих збитків, пошуку порушників та їх майна, на яке може бути звернуте стягнення у разі судового розгляду.

Далі, залежно від обсягу можливих збитків, юристи компанії звертаються до правоохоронних органів для припинення порушення, накладання штрафів на порушників та вилучення контрафактної продукції (адміністративна відповідальність).

Якщо розмір можливих збитків значний, спеціалісти компанії проводять розшукові дії щодо виявлення постачальників, отримувачів коштів та разом із правоохоронними органами приймають участь у слідчих розшукових діях (контрольна закупка, збирання інформації, обшуки та інші заходи).

Після підтвердження обсягів збитків та встановлення осіб порушників, юристи компанії звертаються до суду з позовною заявою про відшкодування збитків, завданих злочином (незаконного використання торговельних марок, фірмових наіменувань). Частина коштів, стягнутих судовим рішенням з правопорушників повертається Вам як дохід, отриманий від співробітництва з компанією «Human Rights» Кривий Ріг.

Метки: Интеллектуальная собственность

Популярные видео - Как поставить ларек

Популярные видео - 130 статья КУПАП, нетрезвый водитель, какой штраф

Заказать услугу по скидке 20%

До конца акции осталось:

Тут будет счетчик

Юристов онлайн: 3

Заказ услуги