Нові платіжки за тепло

Нові платіжки за тепло багатьох українців здивували насамперед не самими тарифами, про підняття яких приблизно удвічі було відомо ще з літа, а серйозними розбіжностями у нарахуваннях.

Наприклад, у Кривому Розі за майже однакові стандартні двокімнатні квартири споживачі отримували нарахування як на 250, так і на 2500 грн за жовтень місяць.

Чому з'явилися "неадекватні" платіжки за тепло та що зробити, щоби наступного місяці отримати менші рахунки?

"Мене поінформували, що у багатьох містах України люди отримали платіжки за опалення з якимись неадекватними баснословними цифрами. Це начебто помилка, але якась вона дуже дивна, коли хтось намагається розхитати ситуацію, з'являються платіжки з подвоєними-потроєними цифрами".

- заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. -

Уряд також доручив місцевим адміністраціям разом із головними постачальниками тепла розібратися з "неадекватними платіжками".

Водночас теплопостачальники запевняють, що жодних помилок із платіжками не було. Там, де рахунки є вищими, платежі нараховувалися згідно з нормативом, який визначив уряд. А робилося це у будинках, де або немає лічильників обліку, або працівники компанії не змогли отримати до них доступу. В останньому випадку платіжки будуть перераховані.

Порядок розрахунку норми споживання тепла, затверджений урядом, передбачає, що у ньому враховується температура. А відтак, не дивно, що у платіжках за жовтень цього року, коли було холодніше, ніж торік, норматив споживання є більшим.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг вже запросила інформацію щодо того, як підраховувалися перші платіжки, - каже голова комісії Дмитро Вовк.

Він нагадує, що нові тарифи на тепло стали відомі ще влітку, по тому, як НКРЕКП їх затвердило на основі рішення уряду про встановлення єдиної ціни на газ.

Саме нова ціна на газ на 95% визначила нові тарифи на тепло, за якими теплопостачальні компанії могли розраховувати платіжки впродовж чотирьох останніх місяців, - каже Дмитро Вовк.

Метки: Комуналка, Права, Новини

Популярные видео - Как поставить ларек

Популярные видео - 130 статья КУПАП, нетрезвый водитель, какой штраф

Заказать услугу по скидке 20%

До конца акции осталось:

Тут будет счетчик

Юристов онлайн: 3

Заказ услуги