Возмещение страховой. Выплата страховки после дтп

 

Що робити водію, після того, як сталася дородньо-транспортна пригода?

Юристи компанії "Human Rights" проаналізували судову практику зі спорів між власниками транспортних засовіб та винуватцями ДТП та страховими компаніями.

Найголовніше в данній ситуації заспокоїтися та вчинити необхідні першочергові дії, які є основою для подальшого отримання компансації.

 

 

Порядок дій у перші хвилини після ДТП:

Нижче наведено рекомендації щодо вашої участі в оформленні ДТП і ваші дії після того, що сталося.

1. Проаналізувати ситуацію яка трапилася. Якщо це можливо, то вирішити питання на місці з іншою стороною щодо відшкодування збитку потерпілій стороні. Якщо винуватець визнає свою провину і має діючий страховий поліс ОСАГО, але не вдається вирішити ситуацію на місці події, при цьому сума збитку не перевищує 10000 гривень, то ситуацію можна вирішити за допомогою Європротокола. Зателефонувати в страхову компанію винуватця і викликати на місце події аварійного комісара, який допоможе оформити Європротокол. Коли не вдалося домовитися на місці і по Європротоколу, то потрібно викликати співробітників ДПС і повідомити страховиків через «гарячу» лінію.

У разі, коли ситуація врегульована без співробітників ДПС, не поспішайте покинути місце події. Попросіть другого учасника ДТП скласти розписку, що він не має претензій до власника (водію) вашої машини. Переконайтеся, що він є власником машини або водить за дорученням. При бажанні, самі напишіть аналогічну розписку. Якщо у врегулюванні питання були присутні грошові виплати, то їх так само вкажіть в розписці. Точно і розбірливо вказуйте всі дані автомобіля (колір, марка, модель, державний номер), ставте дату, підпис, розшифровку ініціалів. Коли будете від'їжджати, переконайтеся, що другий учасник так само залишає місце ДТП.

2. До приїзду аварійного комісара чи співробітників ДПС не змінювати положення транспортних засобів. Необхідно виставити застережливий знак, включити аварійний сигнал. При спробі інших учасників події втекти, треба сфотографувати або записати номерний знак автомобіля.

3. Якщо інші учасники ДТП намагаються чинити на вас тиск, поверніться в машину і заблокуйте двері. До приїзду ДПС зателефонуйте в страхову компанію, в якій придбали поліс ОСАГО, і уточніть які документи вам необхідно буде оформити на місці події. У разі, якщо ви впевнені, що ситуація спірна, знайдіть свідків, запишіть їх мобільні телефони. Запишіть номер, марку, колір маршрутного транспортного засобу, яке проїздило поруч з ДТП.

4. Після приїзду співробітників ДПС беріть участь в заповненні і перевірці всіх документів, звірте номери полісів учасників ДТП. Не залишайте інспектора ДПС наодинці з іншими учасниками події, особливо, якщо у вас немає свідків.

5. Якщо в аварії є постраждалі, жертви, то необхідно буде складання акта в наркологічному відділенні на предмет алкогольного та наркотичного сп'яніння. Після аварії не приймайте спиртовмісні заспокійливі, а також препарати, заборонені до вживання особам, які керують транспортними засобами. Автомобілі учасників ДТП будуть забрані на штраф майданчик.

6. У випадку Вашої провини у ДТП, надайте потерпілому номер свого поліс ОСАГО, назву страхової компанії. При наявності поліса КАСКО (добровільного страхування автотранспорту) зверніться за відшкодуванням збитку по своєму автомобілю до страховика.

7. Якщо Ви не винні в ДТП, то при наявності поліса КАСКО зверніться за відшкодуванням збитку за своїм ТС в свою страхову компанію. При відсутності КАСКО, запишіть номер поліс ОСАГО винуватця ДТП, назва його страхової компанії. Всі питання зі страховою компанією винуватця доведеться вирішувати самостійно.

Важливо в такій ситуації залишати спокій та сконцентруватись на подальшому відстоюванні свого права на отримання компенсації. Дуже корисно, коли у Вас є власний автоадвокат, який у такій ситуації буде захищати Ваші інтереси.

Про послуги автоадвоката можете ознайомитися у статті Автоадвокат. Юридична допомога автоадвоката при ДТП 

 

 

Проте, бувають випадки, коли страхові компанії безпідставно відмовляють у виплаті страхової суми.

Що робити в таких випадках?

Страхувальник зобов'язаний повідомити страхову компанію про те, що трапилася аварія, внаслідок якої завдана шкода третім особам, протягом терміну, передбаченого договором страхування. Таке повідомлення — обов'язкова умова, і в разі його відсутності страховик має право відмовити у виплаті компенсації. Повідомляти страхову компанію бажано відразу, щоб її представники з'явилися на місці ДТП одночасно з інспекторами ДАІ.

Після цього, згідно зі ст. 33 Закону «Про автоцивілку», необхідно, зберігши автомобіль у тому стані, в якому він опинився після ДТП, дочекатися приїзду аварійного комісара страхової компанії.

Якщо протягом двох днів після отримання повідомлення про страховий випадок страхова компанія не направить аварійного комісара або експерта для огляду пошкодженого автомобіля, страхувальник має право самостійно обрати аварійного комісара або експерта для визначення розміру шкоди, завданої його автомобілю.

Останнім кроком для отримання коштів від страховика має стати подання заяви, яка повинна відповідати вимогам законів про страхування. До заяви слід додати копію довідки про ДТП, яку можна отримати в ДАІ, також бажано додати копію рішення суду в адміністративній справі, яка підтверджує винуватість у ДТП застрахованої особи. Заяву з додатками найкраще надіслати рекомендованим листом, зберігши при цьому чек про його відправлення.

Якщо після отримання письмової заяви страхова компанія відмовляє у виплаті коштів потерпілому в результаті ДТП, він може звернутися до суду з позовом до страхової компанії про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок ДТП.

Паралельно зі зверненням до страхової компанії можна звертатися і до суду з вимогами до винуватця аварії. Річ у тім, що необхідно пам'ятати про розмір страхової суми, у межах якої страхова компанія компенсує шкоду, яка на сьогоднішній день становить в межах 50 000 грн. за збитки, завдані транспортного засобута 100 000 грн. за завдані тілестні ушкодження (у разі, якщо були потерпілі)

Якщо сума збитку, завданої потерпілому внаслідок ДТП, перевищує ліміт відповідальності страхової компанії, різницю відшкодовуватиме винуватець ДТП. А в цьому випадку без суду не обійтися.

Щоб обґрунтувати позовні вимоги, необхідно провести оцінку вартості збитку, завданого внаслідок ДТП, отримати довідку про ДТП і постанову суду про винуватість у цій події супротивної сторони.

Юридична компанія "Human Rights" має значний досвід у сфері відшкодування збитків, завданих у наслідок вчиення ДТП та спорів з несумлінними страховиками.

Особливістю співпрацею з нами є те, що ми аналізуємо перспективність справи та враховуємо усі можливі та передбачені законом збиткі, які були сприченені аварією.

Так, наприклад, окрім вартості відновленого ремонту, додатковобуло стягнуто з винуватців ДТП втрату товарної вартості автомобіля, упущену вигоду, моральну шкоду та витрати на правову допомогу.

ПОЧЕМУ НАМ ДОВЕРЯЮТ

Высокое качество услуг

Уже более 5 лет мы отвечаем на многочисленные вопросы в области страхового права, и находим пути решения проблем;

Гарантия результата

Наши сотрудники имеют высшее образование и огромный опыт работы, что позволяет эффективно решать задачи различной сложности; Перед началом работы мы анализируем успешность процесса. Оплата совершается после получения положительного решения суда.

Скорость обслуживания

Предоставляем профессиональную консультацию специалиста в течении 30 минут;

Экономия

Гибкая система ценообразования позволяет оказывать квалифицированую юридическую помощь всем обратившимся;

Полное сопровождение

Мы ведем дело под ключ до получения полной суммы страховой выплаты и выплаты всех убытков, в это время Вы можете заниматься другими, удобными для Вас делами;

Мы представляем Ваши интересы в судебных органах,  что является дополнительной гарантией вашего спокойствия и качества наших услуг.

Конфиденциальность

Гарантируем полную безопасность и сохранность полученной от Вас личной информации

 

Для более детальной информации

обращайтесь по телефону

0984326402 и получите БЕСПЛАТНУЮ консультацию

 

#выплата страховки после дтп, #суд со страховой компанией, #возмещение страховой#суд страховой#выплаты +по страховке после дтп осаго, #выплаты +по страховке после дтп 2017

Метки: Автоадвокат, ДТП, Права

Популярные видео - Как поставить ларек

Популярные видео - 130 статья КУПАП, нетрезвый водитель, какой штраф

Заказать услугу по скидке 20%

До конца акции осталось:

Тут будет счетчик

Юристов онлайн: 3

Заказ услуги