Позови проти РФ. Компенсація за загиблого родича

Сотні загиблих через агресію Росії українських дітей - непоправна для мами втрата

Як подати позов до суду для відшкодування моральної та матеріальної шкоди на РФ за загиблого під час війни родича, цивільного чи військовослужбовця?

Збитки від агресії РФ 2014-2022

За час війни постраждала величезна кількість українців. На сьогодні з України виїхало близько 8 000 000 біженців. Кожен п'ятий виїхав із України. У зоні бойових дій люди втрачають усе. Мирні жителі втрачають свої будинки та майно, гинуть від ракетних обстрілів далеко від зони бойових дій, дітей вивозять насильно до РФ. Українські військові гинули в АТО у 2014 році та гинуть в ООС зараз. Це непоправні втрати для їхніх близьких. Геноцид українського народу визнано світовою спільнотою на державному рівні. Росія платитиме репарації багато років після закінчення цієї війни. Кожен постраждалий мешканець України, громадянин і не громадянин, може звернутися до українського суду з позовом про виплату компенсації за моральні та матеріальні збитки, завдані Російською Федерацією..

Право кожного на відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди в суді

1. Відповідно до частини 9 статті 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної внаслідок тимчасової окупації держави України, юридичним особам, громадським об'єднанням, громадянам України, іноземцям та особам без громадянства у повному обсязі покладається на Російську Федерацію як на державу, яка здійснює окупацію.

2. Статтею 6 Конвенції про захист прав людини та свобод та ст.8 Конституції України гарантовано кожному право звернення до суду для захисту конституційних прав та свобод людини та громадянина.

3. Відповідно до ст.22 Цивільного Кодексу України, особа, якій завдано шкоди внаслідок порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

4. Відповідно до ст.23 Цивільного Кодексу, моральна шкода полягає у фізичному болю та стражданнях, які фізична особа зазнала у зв'язку з душевними стражданнями, у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів його сім'ї чи близьких родичів, а також ушкодженням здоров'я. Моральна шкода відшкодовується грошима, іншим майном чи іншим способом. Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина з основою відшкодування, а також з урахуванням інших обставин , що мають суттєве значення.

Компенсація постраждалим від агресії РФ від 1 000 000 грн - рішення українських судів

Рішення українських судів про виплати за позовами до РФ про стягнення матеріальних та моральних втрат на користь потерпілих українців:

1. Стягнення моральної шкоди за загиблого в АТО сина-військовослужбовця, справа № 211/2889/21:
«Вимоги позивача до Російської Федерації, Акціонерного товариства «МІЖНАРОЖНИЙ РЕЗЕРВНИЙ БАНК», третю особу Міністерства закордонних справ України про стягнення моральної шкоди – задовольнити. Стягнути солідарно з держави Російська Федерація та Акціонерного товариства «МІЖНАРОДНИЙ РЕЗЕРВНИЙ БАНК» на користь позивача моральної шкоди у розмірі 1 015 000 (1 мільйон 15 тисяч) гривень 00 коп.»

2. Стягнення моральної шкоди за загиблого в АТО сина-військовослужбовця, справа № 212/8383/20:
«Стягнути з держави Російської Федерації на користь позивача моральні збитки у розмірі 1 015 000 (один мільйон п'ятнадцять тисяч) гривень. Стягнути з держави Російської Федерації на користь держави Україна 12 405 (дванадцять тисяч чотириста п'ять) гривень судового збору».

3. Стягнення матеріальної та моральної шкоди за втрачений бізнес на окупованій території, справа № 216/4601/20:
«Стягнути з Російської Федерації на користь позивача відшкодування майнової шкоди заподіяної внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України у розмірі 6 602 500 грн., моральної шкоди у розмірі 1 183 000 грн (сім мільйонів сімсот дев'яносто тисяч п'ятсот гривень)».

Як подати до суду на РФ?
Кого вибрати відповідачем у справі про
відшкодування моральної та матеріальної шкоди
за загиблого родича через агресію РФ,
за зруйноване житло чи бізнес?

Телефонуй зараз та отримай
безкоштовну консультацію 

військового адвоката Вадима Морозова

Ведення справи 20% від суми компенсації
Працюємо по всій Україні!
Перебуваєте за кордоном?

Телефонуй +380984326402
ВайберТелеграм, Ватсап

Які потрібні документи для подання до суду на РФ позову про відшкодування збитків за загиблого через війну родича-військовослужбовця?

- Довідка, видана військовим комісаріатом про проходження служби у лавах ЗСУ.
- Витяг з протоколу засідання військово-лікарської комісії ЗСУ щодо встановлення причинно-наслідкового зв'язку травм, поранень.
- Свідоцтво лікаря про смерть.
- Свідоцтво про смерть, видане державними органами – видає ЦНАП, РАГС за місцем проживання, виконком сільської ради, суд чи Дія.
- Витяг з наказу командира військової частини про виключення зі списку особового складу частини у зв'язку зі смертю через травму, пов'язану із захистом Батьківщини
.

Ці документи можна отримати у районному військкоматі (для загиблих ЗСУ), у регіональних організаціях Нацполіції або у відповідальних відомствах, у яких служив загиблий.

Хто може подати до суду на РФ?

До суду на РФ може подати будь-який постраждалий від вторгнення Російської Федерації, який постраждав сам або постраждали його родичі, члени сім'ї чи близькі люди:

- Громадянські особи та військовослужбовці, які захищали Україну під час війни з Росією.
- Поранені, люди, які побували в полоні, пережили тортури, загиблі, зниклі безвісти, депортовані, люди, які втратили працездатність.
- Люди, приватне майно та бізнес яких пошкоджено або повністю знищено через війну.
- Люди, які пережили моральні травми через війну.
- Люди, стан здоров'я яких погіршився внаслідок перенесених переживань.

Хто буде відповідачем за позовом до Росії через завдану шкоду постраждалим в Україні?

Важливо правильно визначити відповідача з боку Росії. На сьогодні заблоковано велику масу коштів на російських рахунках в Україні та за кордоном, проте вони в цей момент не є доступними для виплати компенсацій мешканцям України, які постраждали через війну. АТ Ощадбанк, нині Міжнародний резервний банк, перебуває у процесі ліквідації та її банківська ліцензія відкликана відповідно до закону України про примусове вилучення майна РФ на території України. Росія на початку війни вийшла із ради Європи. З цієї причини позов до Ощадбанку не може бути задоволений у суді. Також на початку війни з Росією було розірвано дипломатичні відносини та всі комунікації, передачу документів через дипломатичні канали між державами припинено. Але подати позов можна.

Звідки гроші на виплати постраждалим у війні з Росією?

Валютні резерви Центрального банку Росії заморожені на зарубіжних рахунках. Радник президента з економічних питань Олег Устенко заявив, що для України вже зарезервовано 300 мільярдів доларів. Друге джерело коштів - гроші та майно за межами країни-агресора, що належать російським компаніям та олігархам. За підрахунками експертів, за кордон Росії виведено не менше ніж трильйон доларів. Використовувати заморожені активи Росії можна буде лише за рішенням суду. Для цього має закінчитися війна та розрахуватись остаточна сума збитків. Згодом Україна отримає кошти з усіх заарештованих через війну російських рахунків. Наразі виплати здійснюються за рахунок заарештованих рахунків посольства Росії в Україні.

Як подати до суду на РФ?
Кого вибрати відповідачем у справі про
відшкодування моральної та матеріальної шкоди
за загиблого родича через агресію РФ,
за зруйноване житло чи бізнес?

Телефонуй зараз та отримай
безкоштовну консультацію 

військового адвоката Вадима Морозова

Ведення справи 20% від суми компенсації
Працюємо по всій Україні!
Перебуваєте за кордоном?

Телефонуй +380984326402
ВайберТелеграм, Ватсап


Що далі? 30 000 евро - компенсація за загиблого родича у Європейському суді. Порядок дій
:

- Подаємо в український суд на РФ позов про компенсацію завданої шкоди.
- Отримуємо рішення українського суду про компенсацію.
- Подаємо на РФ до Європейського суду.


Українці почали оформлювати позови до Європейського суду через військову агресію РФ, щоб отримати компенсацію 5 000 - 30 000 євро за завдану шкоду. Хто може подати позов до Європейського суду? До Європейського суду з прав людини може подати будь-яка людина, яка постраждала сама або постраждали її родичі, члени сім'ї чи близькі люди.

Для компенсації в Європейському суді потрібні документи та докази. Для компенсації матеріальних збитків знадобиться документально підтверджена оцінка майна. Європейському суду можуть знадобитися докладні матеріали про завдану шкоду і Вам може знадобитися доступ до матеріалів кримінальної справи, відкритої за фактом обстрілу чи руйнування майна, катувань, поранення та загибелі постраждалих людей. Для цього буде слід звернутися з клопотанням до слідчого. Необхідно збирати всі можливі докази порушення своїх прав вже зараз – це може бути фото-відео, показання свідків - усі можливі докази, які можуть підтвердити шкоду через агресію РФ. На подання позову до Європейського суду з прав людини є 4 місяці з моменту скоєння злочину.

Наразі 60 тисяч українців почали оформляти заяви до Європейського суду і лише 3 тисячі закінчили цей процес. Розгляд справ у ЄСПЛ є складним багатоетапним процесом, який вимагає якісної підготовки необхідних матеріалів та збору належних доказів. Перед поданням будь-яких документів до ЄСПЛ ми настійно рекомендуємо отримати юридичну консультацію.

Телефонуй, щоб оформити заявку до Європейського суду,
проконсультуватися з приводу оформлення документів,
обгрунтування та якості доказу

Телефонуй зараз та отримай
безкоштовну консультацію 

військового адвоката Вадима Морозова

Ведення справи 20% від суми компенсації
Працюємо по всій Україні!
Перебуваєте за кордоном?

Телефонуй +380984326402
ВайберТелеграм, Ватсап

ЄСПЛ не має встановлених термінів розгляду справ. Зазвичай справи розглядаються довго, особливо по міжнародних збройних конфліктах. Розгляд у окремих справах може перевищувати 10 років, однак, не варто через це прощати військовим злочинцям заподіяне горе та шкода. Військові злочинці мають бути покарані. Внаслідок масових звернень українців до суду економічний та політичний тиск на державу-агресора посилиться та послужить основою для масових виплат компенсацій постраждалим від військових злочинів РФ. За підсумками звернення Європейський суд ухвалить рішення: права людини були порушені (призначається грошова компенсація) або порушень виявлено не було. Рішення Європейського суду не оспорюються і є обов'язковими для країн-учасниць, вони зобов'язані у тримісячний строк після рішення суду виплатити грошову компенсацію, якщо права заявника були визнані порушеними..

Порушені Росією закони України та міжнародні угоди за час війни 2014-2022 рр 

- Конституція України.
- Кримінальний Кодекс України.
- Європейська конвенція з прав людини.
- Статут ООН.
- Будапештський меморандум.
- Загальна декларація прав людини.
- Паризька хартія.
- Гельсінський заключний акт наради з Безпеки та Співробітництва в Європі від 01.08.1975.
- Договір про дружбу, співпрацю та партнерство між Україною та Російською Федерацією.
- Договір між Україною та Російською Федерацією про українсько-російський державний кордон.
- Мінські угоди.
- Резолюція Ради Безпеки ООН 2202.
- Спільна
 декларація про свободу вираження поглядів та реагування на ситуації конфлікту.
- Женевські конвенції та протоколи про закони та звичаї війни.
- Міжнародні стандарти справедливого судового розгляду.
- Міжнародне гуманітарне право
.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про оборону України» №1932-ХІІ від 06.12.1991, збройна агресія – це застосування іншою державою чи групою держав збройної сили проти України. Збройною агресією проти України вважається будь-яка з таких дій, зокрема: вторгнення чи напад збройних сил іншої держави чи групи держав на територію України, а також окупація чи анексія частини території України; напад збройних сил іншої держави чи групи держав на військові сухопутні, морські чи повітряні сили чи цивільні морські чи повітряні флоти України. Росія грубо порушує принципи та норми міжнародного права, продовжуючи військове вторгнення, анексію українських територій та обстріл цивільних об'єктів та інфраструктури, що призводять до численних жертв серед цивільного населення..

Військові злочини РФ на території України підпадають під компетенції не тільки Європейського суду з прав людини у французькому Страсбурзі, а й Міжнародного кримінального суду у Гаазі. Суд розглядає звинувачення у військових злочинах, злочинах проти людяності та у геноциді. Міжнародний суд у Гаазі вже розслідує дії Росії в Україні. Розглянуть дії Росії з 2013 року, до російської анексії Криму. Факт геноциду українського народу вже визнано і судом, і світовою громадськістю. Держава-агресор понесе відповідальність за свої злочини. Вимагати відшкодування мають право всі потерпілі: індивідуально чи колективно.

Залишились питання?

Телефонуй  зараз та отримай
безкоштовну консультацію 

військового адвоката Вадима Морозова

Ведення справи 20% від суми компенсації
Працюємо по всій Україні!
Перебуваєте за кордоном?

Телефонуй +380984326402
ВайберТелеграм, Ватсап

Підписуйся на наш telegram-канал  Иконка телеграм-бота Human Rights - подписывайтесь на наш канал!   залишайся на зв'язку з адвокатом!

Читати ще статті на цю тему:
Программа помощи украинцам, вынужденно покинувшим свои дома из-за боевых действий 
Запрещенные виды оружия, которые применяет армия РФ против Украины. Защита пострадавших в Европейском суде
Компенсация за разрушенное жилье украинцев. Как оформить
Защита украинцев, пострадавших от военных преступлений РФ, в Европейском суде
Репарации от России. Сколько получат украинцы за ущерб от войны
Финансовая помощь семьям погибших военнослужащих во время войны
Военный юрист онлайн, помощь адвоката во время войны

Метки: Война между Украиной и Россией, Срочные новости, Помощь юриста, Адвокат по уголовным делам, Возмещение ущерба, Бизнес, Військовий адвокат

Популярные видео - Как поставить ларек

Популярные видео - 130 статья КУПАП, нетрезвый водитель, какой штраф

Заказать услугу по скидке 20%

До конца акции осталось:

Тут будет счетчик

Юристов онлайн: 3

Заказ услуги