Вадим Морозов розповідає схеми встановлення МАФу - відео

Інтерв’ю Вадима Морозова для Live.Kyiv про встановлення МАФів у Києві

Ведуча:  На зв’язку Вадим Морозов, керівник юридичної компанії, адвокат!

Вадим Морозов:  Добрий вечір.

Ведуча:  Скажіть, будь ласка, до Вас зверталися представники малого бізнесу і говорили «Допоможіть мені законно ввести в дію МАФ»?

Вадим Морозов:  Так, зверталися.

Ведуча:  Пояснить мені, будь ласка, ту купу документації і за якими схемами тоді Ви їм рекомендували працювати, якщо зараз ми обговорюємо, що ота комплексна схема розміщення тимчасових споруд - вона відмінена. Правильно?

Вадим Морозов:  Так, наскільки я знаю, вона відмінена.

Ведуча:  Тоді за якою схемою ви рекомендуете?  

Вадим Морозов:   Рекомендую користуватися положенням КиЇвськоЇ міської ради стосовно укладення договору пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою і звертатися в райдержадминистрацию, як зазначено в цьому порядку, і заяву щодо укладення договору пайової участі утримання об’єктів благоустрою, до якої необхідно додавати ескізи фасаду та прилеглої території, 3д-модель майбутньої тимчасової споруди, і також реестрацію ФОП або юрособи, і свої реквизити. Згідно даного порядку Управління благоустрою повинно протягом 4 днів надати відповідь. Управління благоустрою не має права вимагати додаткових документів, крім передбаченого цим порядком. У разі ненадання відповіді протягом 4 днів застосовується принцип мовчазної згоди і таким чином можливо отримати дозвіл на укладення  договору.

Ведуча:  Зачекайте! Цикавий момент! Коли Благоустрій за 4 дні не надає тобі відповідь – ти просто відкриваеш МАФ і все - правильно я вас зрозуміла?

Вадим Морозов:  Так. У разі якщо потім вони не надають відповідь, а потім приходять з вимогою про демонтаж, але не надали відповіді, - то потім відкривається судовий процес.

Ведуча:  Тут знову у нагоді стає адвокат. Коли ми говоримо про МАФи, у першу чергу ми говоримо що користувачів-мешканців обурює їх фасад. Ви кажете, що ескізи фасаду – один з основних моментів, які власник потенційного МАФу  має подати до Благоустрою. А чому ж тоді Благоустрій закриває очі на те, що всі ці фасади, можемо одиниці МАФів назвати красивими, прийнятними, такими, що є милуючими око. Тоді що відбувається?

Вадим Морозов:  Дійсно, такі заяви на звернення громадян-підприємців не надаються, люди самостійно встановлюють МАФи без дозволу і на власний ризик ведуть свою господарську діяльність. І потім, вже коли настає припис про демонтаж, може розпочатися або оскарження цього припису і судові тяжби, або орган - комісія Благоустрію - демонтує самовільно і потім виставляє людині рахунок, якщо людина хоче забрати свій МАФ у свою власність.

Ведуча:  Так чи не отут собака порився? Чи отут не виникають нелегально встановлені МАФи, тому що по факту вони виявляються-то легальні, просто Благоустрій вчасно не відреагував на подачу цієї заявки і тому Благоустрій потім каже «це нелегально встановлені МАФи». А по суті це лише швидкість їх реакції. У вас скільки таких випадків було, коли за 4 дні Ви з Вашим клієнтом не отримували відповідь?

Вадим Морозов:  Жодного разу вони не надають відповіді вчасно і одне управління перекидує відповідальність на інше управління, і дане питання розмито, оскільки в місті Києві це питання врегульовано порядком затвердженим Київською міською радою і щодо укладення договору пайової участі, а є ще нормативно-правовий акт-постанова Кабінету міністрів про затвердження порядку тимчасових споруд і ці 2 нормативно-правові акти мають дещо різний характер.

Ведуча:  І ви як адвокат цим користуєтеся, даючи поради клієнтам для процедури запущення МАФів у Київський простір? Адвокати ретельно вивчили законодавство!

Вадим Морозов:  Об’єктом благоустрію є земельні ділянки міста і відповідно до даного порядку Київської міської ради, якщо ти хочеш поставити тимчасову споруду на об’єкті благоустрою міста, то ти повинен внести пайовий внесок на утримання об’єкта благоустрію. Тобто, ти користуєшься земельною ділянкою і ти вносиш плату за користування зімельною ділянкою і це є інформаційний талон, який віддається і підтверджує, що ти вніс кошти в міський бюджет.

Ведуча:  Коли МАФ запускається, ви вели запуск як адвокат, - потім у нас є інформація про те, що є побори на рівні щоденному, місячному. Хто приходить до МАФів і каже «Платіть нам данину»? Чи не чули Ви про такі випадки?

Вадим Морозов:  Чули про такі випадки. Комісія Райдержадміністрації, Управління благоустрію здійснює щомісячні рейди, перевіряють МАФи на законність і виписуть приписи про демонтаж або просто відразу демонтують.

Ведуча:  А вони прохають про якусь-таку данину, яка іде повз бюджет міста чи ні?

Вадим Морозов:  Це найпоширеніше питання.

Ведуча:  Тобто, це районні адміністрації?

Вадим Морозов:  Члени комісії Райдержадміністрації.

Ведуча:  Тобто, про поліцію тут жодним чином не йдеться? Це на місцях кожен район так собі вирішує поповнювати свої кишеньки. Правильно?

Вадим Морозов:  Так, поповнювати свої кишені повз бюджет.

Ведуча:  Пане Вадиме, Вам дякую! Вадим Морозов - керівник юридичної компанії, адвокат був на зв’язку!

Звертайтеся до юридичної компанії «Human Rights», якщо вам необхідні:

консультація та допомога щодо узаконення тимчасової споруди МАФ;
отримання дозволів на встановлення МАФу;
допомога щодо продовження договору оренди землі для МАФу;
необхідно оскаржити дії чи відмову органів місцевого самоврядування.

Ми надаємо юридичні послуги з встановлення та узаконювання
МАФів та торгових кіосків

Отримай безкоштовну консультацію!
Задай питання Вадиму Морозову
про МАФ по тел. 0984326402
Вайбер, Телеграм, Ватсап
Працюємо по всій Україні!

 Підписуйся на наш telegram-канал  Иконка телеграм-бота Human Rights - подписывайтесь на наш канал!   залишайся на зв'язку з адвокатом!

Читати ще статті на цю тему:
Как открыть торговый ларек? Как узаконить киоск?
Вадим Морозов рассказывает как поставить ларек - видео

Метки: Видео

Заказ услуги