Британська програма «Homes for Ukraine» для українських біженців
Англійська гуманітарна програма Homes for Ukraine
Британські спонсори надають житло українським біженцям за програмою «Житло для України»
Близько 150 тисяч жителів Великобританії подали заявку на участь в урядовій програмі "Дома для України", в рамках якої кожен житель країни може на півроку дати притулок у себе для людей, які втекли від російського вторгнення. Майже 30 тисяч українських біженців уже оформлюють британські візи. Українці, які перебували у Великій Британії до 24 лютого, не зможуть подати на програму «Житло для України».
«Житло для України» — це програма, розроблена спеціально для підтримки тих, хто рятується від конфлікту в Україні. З 18 березня розпочалося подання заяв на отримання віз у рамках програми українських заявників, які мають спонсорів-резидентів у Великій Британії: родичів, друзів, знайомих та добровольців, які легально проживають у Великій Британії та хочуть розмістити у себе українських біженців. Заявку може заповнити українець чи британський спонсор. На кожну людину, яка прибуває до Великобританії, потрібна одна заявка. За програмою Homes for Ukraine віза діє півроку, з подальшою можливістю продовження. Термін дії гуманітарної візи – 3 роки. Протягом цього часу дорослі біженці мають право працювати, а за необхідності навіть отримувати соціальні виплати, які зазвичай належать лише громадянам країни (допомога для незаможних, з безробіття, догляду за дитиною тощо). Число віз, які можуть бути видані за цією схемою українцям, не обмежене. Великобританія розмістить стільки українців, скільки для цього знайдеться спонсорів і житло ви отримаєте гарантовано.
Дістатися до Англії можна безкоштовно – для цього вам потрібно сісти на поїзд компанії Eurotunnel, які відправляються з Парижа, Брюсселя, Амстердама чи Ліля. Другий варіант – літаками компанії Wizzair, які літають із тієї ж Польщі. Перевізник виділив 100 000 безкоштовних авіаквитків, які можна отримати за українським паспортом.
За правилами зараз біженство в ЄС можна просити лише у першій безпечній країні, що межує з Україною, а Великобританія не межує з Україною, і ця програма є гуманітарною. Програма Homes for Ukraine юридично це не біженство, у вас не забирають паспорт. Український паспорт з наявністю чіпа дає право безвізового туристичного режиму з іншими країнами, і людина має право подорожувати, якщо вона може собі це дозволити фізично та фінансово. Якщо через рік міжнародне співтовариство буде вважати, що територія України стала безпечною, технічно уряд Британії має право призупинити видачу віз за програмою Homes for Ukraine та призупинити діючі візи, щоб люди повернулися додому, якщо вони не перейдуть на інші програми. Варто додати, що не можна просити допомоги у кількох країнах одночасно.
Люди, які їдуть за цією програмою, як мінімум повинні усвідомлювати, що вони їдуть в іншу країну, особливо, якщо вони житимуть у незнайомих людей, і це країна з іншим менталітетом.
Які українці отримують право на участь у цій програмі?
Програма працює для громадян України, які постійно проживали в Україні до 1 січня 2022 року. Вона також відкрита для найближчих родичів та членів сім'ї громадян України: подружжя, громадянського чоловіка, співмешканця (має проживати разом та перебувати у відносинах протягом двох років), діти до 18 років, батько, якщо вам не виповнилося 18 років, наречений (наречена) або громадянський чоловік. Ці особи можуть бути громадянами інших держав. Заявники можуть подати заявку з України чи будь-якої іншої країни.
Люди чи організації, які бажають стати спонсорами, у яких поки що немає українців для розміщення за програмою, можуть заявляти про свій інтерес, про те, що хочуть стати спонсорами. Українці також можуть повідомити потенційних спонсорів про те, як стати спонсором. Після цього спонсори отримуватимуть інформацію від програми. Спонсори можуть подати заявку на участь у програмі з будь-якої частини Великобританії, у тому числі з Шотландії, Північної Ірландії або зі сходу.
Британці готові збільшувати кількість людей, які допомагають біженцям з України, наприклад, через благодійність чи соціальні мережі. У Фейсбуці організовано кілька волонтерських груп, які допомагають спонсорам та біженцям знайти один одного. Найчисленніша з них - UK accommodation for Ukrainian refugees ("Житло у Сполученому Королівстві для українських біженців").
Реєстрація як спонсора та поповнення візового законодавства не передбачає жодних зборів чи будь-яких інших платежів. Будь-які фінансові прохання пов'язані з випадками шахрайства та про них слід повідомляти. Додаткова інформація про процедури заяв про шахрайство.
Вимоги до спонсора за програмою «Житло для України»
Щоб бути спонсором, потрібно легально жити у Великій Британії, бути резидентом. Спонсор може мати будь-яке громадянство. Для перевірки документів спонсору необхідно підтвердити свою особу за допомогою документа, що засвідчує особу, британського паспорта або прав водія.
Необхідно мати вільну кімнату або окреме не зайняте житлове приміщення. Це може бути будь-що, від порожньої кімнати до незайнятого будинку, за умови, що приміщення опалюється, не становить небезпеки для здоров'я і є необхідний доступ до ванної кімнати та кухні. Просто ліжко в кутку не забезпечує безпеку та усамітнення гостей і не буде відповідною пропозицією для проживання протягом шести місяців, у цьому випадку прийняти біженців не вийде.
Житло має бути доступним протягом мінімум 6 місяців, підходити для стабільного проживання людей і відповідати кількості людей, які були розміщені в ньому.
Спонсор може вказати, чи прийме він людей з родичами, людей з обмеженими можливостями або переселенців з тваринами. Всі, хто подає заявку на участь у цій програмі, повинні пройти низку перевірок тих, хто проживає в спонсоруючих сім'ях і прибуває до Великобританії, щоб переконатися, що будинок безпечний і перебуває у відповідному стані.
Двоє людей можуть бути розміщені в одній кімнаті, якщо вони:
- Повнолітнє подружжя, цивільне подружжя.
- Батько та дитина.
- Брати.
- Сестри.
- Діти молодше 10 років незалежно від статі.
Незнайомі раніше особи не повинні розміщуватись в одній кімнаті.
Вимоги до житла:
- чистота;
- задовільний стан приміщення;
- достатньо місця на кухні та у ванній;
- доступ до питної води;
- працюючий датчик диму на кожному поверсі будинку та інші заходи пожежної безпеки;
- робочий датчик чадного газу в місцях з опаленням твердим паливом, вугіллям або дровами, наприклад;
- достатнє опалення, щоб підтримувати в приміщенні комфортну температуру;
- безпечні газові пристрої, фітинги та димарі, які пройшли перевірку газової безпеки у поточному році;
- безпечне;
- без вогкості чи плісняви;
- двері та вікна на рівні входу, які замикаються належним чином;
- житло має бути безперешкодним та безпечним для пересування, без надто крутих сходів, які можуть спричинити травму.
Як дістатися до місця проживання
Українські біженці мають право на безкоштовний проїзд залізницею, у швидкісному трамваї, міським та міжміським автобусом до місця призначення в Англії та Шотландії. Необхідно пред'явити український паспорт та посадковий талон або квиток, що підтверджує прибуття до країни протягом останніх 48 годин. Громадяни України, які прибули до Північної Ірландії, мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті з пункту призначення до кінцевого призначення..
Компанія-перевізник Stena Line пропонує безкоштовний проїзд на своїх поромах громадянам України, які шукають притулку в іншій країні. Усі пасажири повинні мати при собі дійсний паспорт.
Компанія Eurostar пропонує безкоштовний проїзд у межах своєї транспортної мережі. Пасажири, які отримали візу до Великобританії та мають український паспорт, отримають безкоштовний квиток, звернувшись до співробітника відділення Eurostar у Парижі Північному, Брюсселі-Міді, Лілль Європа або Центральному Амстердамі. Для отримання безкоштовного квитка на автобус чи потяг гостей попросять пред'явити паспорт України.
Пункти прийому українських біженців є в аеропортах:
- Хітроу (Хітроу)
- Санстед (Станстед)
- Лутон (Лутон)
- Манчестер (Манчестер)
- Бірмінгем (Бірмінгем)
- Гатвік (Гатвік
На міжнародних залізничних станціях:
- Станція Сент-Панкрас, Лондон (St Pancras Station, London)
У майбутньому відкриються в аеропортах:
- Брістоль (Брістоль)
- Ліверпуль (Ліверпуль)
- Іст Мідлендс (Східний Мідлендс)
- Лідс-Бредфорд (Лідс-Бредфорд)
- Донкастер (Донкастер (Робин Гуд))
- Саутгемптон (Саутгемптон)
- мут Берн (Борнмут)
- Хамберсайд (Хамберсайд)
- Ньюкасл (Ньюкасл)
- Міжнародний аеропорт Тіссайд (Teesside International)
- Саутэнд (Саутенд)
- Лондон-Сіті (Лондон-Сіті)
- Корнуолл (Корнуолл)
- Кардіфф (Кардіфф)
- Міжнародний аеропорт Белфаст (Belfast International)
- Белфаст-сіті (Белфаст Сіті)
- Едінбург (Едінбург) Глазго (Глазго)
Порти
- Поромний порт Біркенхед (Birkenhead Ferry Port)
- Міжнародний порт Портсмут (Portsmouth International Port)
- Порт Дувр и Фолкстоун (Дуврский порт и Фолкстоун)
- Порт Плімут (Plymouth Port)
- Порт Ньюхейвен (Port of Newhaven)
- Порт Тайн (Port of Tyne)
- Порт Пул (Port of Poole)
- Міжнародний порт Гарвіч (Harwich International Port)
- Порт Халл (Порт Халл)
- Порт Холіхед (Holyhead Port)
- Порт Фішгард (Fishguard Port)
- Порт Пемброк (Pembroke Dock)
- Кэрнрян (Cairnryan)
- Лервік (Лервик)
Залізничні та автобусні станції
- Залізнична та автобусна станція Лондон-Вікторія (London Victoria Rail and Coach station)
- Станція загального призначення Рексхем (Главная станция Рексхэма)
- Центральна станція Кардіфф (Cardiff Central Station)
Яка допомога у пунктах прийому за програмою «Житло для України»
Персонал у пунктах прийому передбачає підтримку тим, що прибувають до Великобританії, і може вирішити будь-які проблеми. У пунктах можна отримати ухвалення рішення про намір отримати проживання за програмою «Житло для України».
- Доступ до пункту прийому/відпочинку, обладнаного туалетом, телефоном та телефоннм зв'язком, є послуги перекладача.
- Їжа, напої, (безрецептурні) медичні засоби та інші дрібниці.
- Інформація про державні послуги та консультації.
Термінова консультація адвоката
Вадима Морозова - 300 грн
(для потреб нашої Армії)
Працюємо по всій Україні!
Перебуваєте за кордоном?
Телефонуй +380984326402
Вайбер, Телеграм, Ватсап
Яка допомога очікується від спонсора за програмою «Житло для України»?
Від спонсора чекають на допомогу в орієнтації по місту та району, проте спонсор не займається транспортом для українських біженців. Корисно також показати дорогу в службу порятунку, щоб зареєструватися у громадського лікаря загальної практики охорони здоров'я та державного стоматолога. Спонсору потрібно проконтролювати, що біженці розмістилися у своєму житлі та забезпечені всім життєво важливими, мають достатньо їжі та предметів першої необхідності, мають доступ до мобільного зв'язку та Інтернету, і вони залишаються на зв'язку з сім'єю та друзями.
Також спонсор не зобов'язаний надавати їжу та продукти, але може запропонувати таку допомогу, якщо забажає. За програмою «Житло для України» спонсор надає лише проживання. Іншими питаннями допомагатимуть волонтери та благодійні організації.
Багато сімей, що приймають, думають про те, щоб надати біженцям не тільки дах, а й роботу, наприклад, прибиральниці або помічниці по дому. Біженці самі прийматимуть рішення, на перший час це може допомогти освоїтися на місці з найменшим стресом і без глибокого знання англійської мови. Пізніше українці зможуть обрати роботу в іншому місці.
Щоб уникнути конфлікту, доцільно все обговорити заздалегідь, прописати письмово і, за можливості, перекласти ці правила з англійської. Це правильніше, ніж замовчування та двосторонній дискомфорт.
Чи платять українські біженці орендну плату за програмою «Житло для України»?
Програма спонсорства передбачає, що орендної плати не стягується. Українські біженці не мають сплачувати орендної плати. Кожен біженець має право отримати 200 фунтів стерлінгів на витрати. Сума буде виплачена муніципальною радою.
Вашому спонсору державою буде виплачено 350 фунтів стерлінгів як компенсацію за прийнятих біженців. Допомога обмежена однією виплатою на адресу прожвання до 12 місяців. Ця допомога буде виплачена наприкінці періоду проживання. Уряд Великобританії гарантує, що ця допомога не вплине на пільги і не оподатковуватиметься.
Що відбувається наприкінці шестимісячного періоду спонсорства?
Спонсори зобов'язуються приймати гостей протягом щонайменше 6 місяців, терміни можуть бути продовжені. Якщо з якихось причин це житло більше неможливо надавати біженцям, спонсор повинен повідомити про це за два місяці до закінчення шести місяців або за два місяці.
Українські біженці отримують доступ до державного фінансування та можуть орендувати нерухомість, як і решта. За потреби вони мають претендувати на участь у загальному кредитуванні житлового будівництва або отримати кошти на житло. Уряд Великобританії має корисну інформацію про оренду нерухомості, яка доступна тут: Посібник з оренди.
Чи мають українські біженці право на пільги та/або на роботу?
У Великій Британії існує система соціального забезпечення, призначена для допомоги тим, хто стикається з відомими труднощами або має проблеми зі здоров'ям. Усі, хто прибуває з України в рамках цієї програми, можуть шукати роботу та працевлаштовуватися. У українців є право працювати, як за наймом, так і як самозайнята особа.
Які пільги на житло для тих, хто прибуває до Великобританії за цією програмою?
Якщо потрібно буде орендувати нерухомість, гості отримають доступ до державного фінансування, щоб орендувати нерухомість. За потреби вони можуть претендувати на участь у загальному кредитуванні житлового будівництва або допомоги на житло.
Також можна звернутися за іншими пільгами та посібниками:
- Універсальний кредит – отримання суми працездатного віку, щоб допомогти з витратами на проживання, якщо у вас низький дохід. Ви можете працювати (у тому числі працювати на себе чи неповний робочий день) або бути без роботи.
- Пенсійний – додаткові гроші, щоб допомогти з витратами на проживання, якщо ви старше 66 років і у вас низький дохід.
- Допомога з інвалідності – додаткові гроші, щоб допомогти із супутніми витратами для людей з інвалідністю.
- Допомога з догляду – додаткові гроші, якщо ви доглядаєте когось не менше 35 годин на тиждень.
- Допомога на дитину – додаткові гроші, щоб допомогти з витратами на виховання дитини.
Як українцеві відкрити рахунок у банку Великобританії?
Щоб відкрити банківський рахунок у Великій Британії, потрібно пред'явити посвідчення особи, таке як паспорт, дозвільні документи про право присутності, права водія або офіційне посвідчення особи. Деякі британські банки вимагають підтвердження адреси, хоча за законом це не потрібно для відкриття банківського рахунку і уряд працює із закликом послабити цю вимогу. Для відкриття рахунку у банку потрібно надати підтвердження адреси, це може тривати до місяця. Якщо достатньо банківської картки або онлайн-картки, щоб родичі могли перерахувати кошти, це можна зробити за хвилини.
Чи потрібно знати українцям англійську мову?
Українці можуть отримати доступ до уроків англійської мови як другої мови. Вимог до мінімального рівня англійської мови немає.
Обов'язкова перевірка безпеки спонсорів програми «Житло для України»
Усі приймаючі британські домашні господарства будуть перевірені перед прийомом гостей.
- Якщо спонсорське житло є автономним або йдеться лише про прийом дорослих, то базові перевірки кримінальної історії є обов'язковими для всіх членів сім'ї спонсора.
- Якщо у домогосподарстві будуть розміщені діти віком до 18 років, то буде проводитись розширена кримінальна перевірка історії, включаючи перевірку для всіх осіб у домогосподарстві спонсора віком від 16 років.
Після зустрічі біженців служби перевірки приїдуть переконатися, що гості в порядку, не мають серйозних проблем, у безпеці та не потребують додаткової турботи та підтримки. У разі прийому людей із захворюваннями, інвалідністю або похилого віку, які потребують додаткової підтримки спонсора, може бути виконаний запит на розширену перевірку кримінальної історії.
Українцям краще відразу обумовити правила перебування в будинку спонсора, таких як використання місць загального споживання будинку, куріння, вживання алкоголю або шум. Якщо спонсор захоче розірвати угоду, він може попросити своїх гостей виїхати, попередивши не менше ніж за 2 місяці.
Чи можуть українські біженці привозити своїх вихованців за програмою «Житло для України»?
Перед приїздом біженці або їх спонсор повинні зв'язатися з Агентством з охорони здоров'я тварин та рослин для спостереження вихованця у карантині до завершення процесу обробки тварини від сказу. Максимальний час перебування у карантині для домашніх тварин, які не отримали обробки від сказу, становить 4 місяці. Домашні тварини, які вже пройшли якусь обробку, проводять менше часу у карантині.
Українцям необхідно написати в Агентство з охорони здоров'я тварин та рослин
на email: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
аба зателефонувати по телефону +44 3000 200 301 та вибрати 2.
Правила ввезення тварин до Великобританії
Термінова консультація адвоката
Вадима Морозова - 300 грн
(для потреб нашої Армії)
Працюємо по всій Україні!
Перебуваєте за кордоном?
Телефонуй +380984326402
Вайбер, Телеграм, Ватсап
Підписуйся на наш telegram-канал залишайся на зв'язку з адвокатом!
Читати ще статті на цю тему:
Статус беженца в Польше для украинцев
Помощь украинским беженцам в 6 странах Европы. Телефоны, контакты, сайты
Риски для украинских беженок за границей. Поиск пропавших
Как вывозить деньги во время военного положения
Как владельцам жилья, принявших переселенцев, получить компенсацию за коммуналку
Защита украинцев, пострадавших от военных преступлений РФ, в Европейском суде
Україномовний адвокат у Польщі. Юридичні проблеми українців
Метки: Великобритания, Беженцы, Война между Украиной и Россией, Срочные новости, Работа за границей, Проблемы за границей, Права