Закупівля летальної зброї волонтерами. Ліцензія на спецімпорт

Українські волонтери закуповують летальну зброю за ліцензією на спецімпорт прямо у виробників

Закупівля летальної зброї українськими волонтерами по ліцензії на спецімпорт 

Сучасного озброєння українським захисникам на фронті не вистачає. Волонтери збирають гроші на Байратари, тепловізори, броньовики, військові машини медичної допомоги. Волонтерські організації самі купують сучасні гвинтівки, магазини, ріжки, патрони, далекоміри на снайперські гвинтівки – все, що потрібне бійцям для оборони України. Волонтерські організації шукають товари подвійного призначення усюди, де можуть. Раніше волонтерські організації купували озброєння у посередників-спецекспортерів із ліцензіями на імпорт виробів військового призначення. Наразі волонтерські організації закуповують сучасне озброєння самостійно у іноземних виробників, заощаджуючи час та гроші на закупівлі та доставці гостро необхідного нам озброєння. Це значно здешевлює товар та прискорює постачання. Отримавши ліцензію, волонтерські організації самі стають спецімпортерами та більше не залежать від посередників. Фонд «Повернись живим» став першою в Україні волонтерською організацією, яка отримала ліцензію на закупівлю за кордоном товарів військового призначення.

Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» став першою благодійною організацією в історії України, яка отримала ліцензію на закупівлю закордоном товарів підвійного та військового призначення, включно з летальним озброєнням. Такий статус надає Фонду право купувати у виробників відповідні товари безпосередньо — без посередників. І саме це не тільки здешевлює ціну, а й убезпечує від неякісного товару та недобросовісних продавців.

«Звісно, основну увагу ми будемо концентрувати саме на летальному озброєнні, яке посилить наші збройні сили. Ми готові і спроможні купувати та передавати на баланс у військові частини ударні бпла, гвинтокрили, боєприпаси та багато чого іншого, що пришвидшить нашу перемогу» повідомляє FB сторінка фонду. «Тепер ми можемо передавати не тільки певний вид оптики, зв’язку тощо, а й засоби «активного ураження», які є на озброєнні у армії США та інших передових європейських країн» - прокоментувала волонтерка-юристка, перша заступниця виконавчого директора Український ветеранський фонд Руслана Величко.

«Не можна, щоб Україна перетворилася на Сомалі. Якщо ти везеш товар військового призначення, подвійного використання, то це має враховувати і контролювати держава. Це все не повинно потім перепродаватися. Якщо хтось везе товар подвійного використання як гуманітарний вантаж, але потім не ставить його на облік у військовій частині, то це велика проблема», - зазначає волонтер. Руслана Величко визнає, що отримати дозвіл її фонду було нелегко: довелося підготувати велику кількість документів та пройти спецперевірку. Офіційно імпортувати озброєння фонд «Повернись живим» може з березня, але повідомив про отримання ліцензії лише нещодавно. «У нас все є, зокрема й сертифікат кінцевого споживача. Ми вже купили комплекс Bayraktar та боєкомплект до нього, але не хотіли говорити про це, доки він не доїхав туди, куди треба. Ми виконуємо всі вимоги: склади та перевізник мають бути сертифіковані, крім цього, це – контроль на всіх ланках, валютні контролі, фінансові моніторинги. Але все одно це швидше і значно економить гроші благодійників, ніж купувати через посередників», - зазначає Руслана Величко із фонду «Повернись живим».

Які товари підлягають державному контролю при імпорті

Міжнародні передачі товарів здійснюються виключно під державним контролем, який забезпечує їхню відповідність інтересам національної безпеки, зовнішньої та оборонної політики України. Забороняються міжнародні передачі ядерної, біологічної та хімічної зброї, матеріалів, обладнання та технологій, спеціально призначених для її створення, передачі товарів, якщо їх здійснення суперечить міжнародним зобов'язанням України, а також у разі відсутності належних гарантій щодо кінцевого використання товарів.

Державному експортному контролю підлягають міжнародні передачі товарів таких категорій:
- товари, які відносяться до ядерної діяльності та можуть бути використані у створенні ядерної зброї;
- товари, які можуть бути використані у створенні хімічної, бактеріологічної (біологічної) та токсичної зброї;
- вироби ракетної техніки, обладнання, матеріали та технології, у тому числі після відповідного доопрацювання, які використовуються або можуть бути використані у створенні ракетної зброї;

- товари військового призначення;
- товари подвійного використання.

Хто видає дозвіл на імпорт летальної зброї

Уповноваженим органом з питань державного експортного контролю є Державна служба експортного контролю України (ГСЭКУ).

Ціна ліцензії

Вартість адміністративного збору:
1) за генеральний дозвіл – 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
2) за генеральний дозвіл на здійснення експорту/імпорту товарів на безоплатній основі (у тому числі гарантійне обслуговування або ремонт і постачання запасних частин за рекламаційними актами) – 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
3) за відкритий дозвіл – 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
4) за відкритий дозвіл на здійснення експорту/імпорту товарів на безоплатній основі (у тому числі гарантійне обслуговування або ремонт і постачання запасних частин за рекламаційними актами) – 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
5) за разовий дозвіл на здійснення експорту/імпорту товарів на безоплатній основі – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
6) за разовий дозвіл на здійснення експорту/імпорту товарів за контрактом з вартістю: до 50 тис. гривень включно – 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; від 50 тис. до 500 тис. гривень включно – 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; від 500 тис. до 5000 тис. гривень включно – 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; від 5000 тис. до 50000 тис. гривень включно – 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; понад 50000 тис. гривень – 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Строк розгляду заяви

Строк розгляду заяви та прийняття рішення про надання або відмову у наданні адміністративної послуги у разі, якщо не потрібне додаткове міжвідомче узгодження, відповідно до статті 15 Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання», не може перевищувати з дня надходження до Держекспортконтролю від суб’єкта всіх необхідних документів:

45 днів - щодо дозволу на експорт (реекспорт) товарів військового призначення;
30 днів - щодо дозволу на експорт (реекспорт) товарів подвійного використання;
15 днів - щодо дозволу на імпорт товарів військового призначення/подвійного використання До зазначених строків не зараховується час, необхідний для надходження від суб'єктів всіх необхідних документів.

У разі якщо всі необхідні документи не надійшли протягом двох місяців, заява вважається відхиленою і розгляду не підлягає. У разі виникнення потреби у проведенні міжвідомчого узгодження загальний строк розгляду заяви та прийняття рішення про надання або відмову у наданні адміністративної послуги не може перевищувати 90 днів з дня надходження до Держекспортконтролю від суб’єкта всіх необхідних документів.

Строк розгляду заяв та прийняття рішення про надання або відмову у наданні адміністративної послуги, якщо не потрібне додаткове міжвідомче узгодження, становить 30 робочих днів з дня надходження до Держекспортконтролю від суб’єкта всіх необхідних документів. У разі виникнення потреби у проведенні додаткового міжвідомчого узгодження загальний строк прийняття рішення про надання або відмову у наданні адміністративної послуги не може перевищувати 60 робочих днів з дня надходження до Держекспортконтролю від суб’єкта всіх необхідних документів.

Хто може отримувати ліцензію на імпорт летального озброєння

Адміністративну послугу можуть отримувати юридичні особи - суб’єкти господарювання чи фізичні особи-підприємці, які мають намір здійснювати міжнародні передачі товарів військового призначення або товарів подвійного використання, у тому числі проводити посередницьку (брокерську) діяльність, пов’язану з товарами військового призначення.  

У видачі посвідчення про реєстрацію відмовляється, посвідчення про реєстрацію скасовується або його дія зупиняється Держекспортконтролем у разі: припинення в установленому законодавством порядку діяльності суб’єкта господарювання; встановлення, що посвідчення або відповідні роз'яснення до нього надані на підставі недостовірних даних. 

Термінова консультація адвоката
Вадима Морозова - 300 грн
(для потреб нашої Армії)

Працюємо по всій Україні!
Перебуваєте за кордоном?

Телефонуй +380984326402
ВайберТелеграм, Ватсап

Які документи потрібно оформити для імпорту летального озброєння

Для отримання адміністративної послуги до Держекспортконтролю подаються документи, зазначені у пункті 7 Положення про порядок проведення експертизи в галузі державного експортного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.1997 № 767, для проведення попередньої експертизи у галузі державного експортного контролю, а саме:

1) лист на ім’я Голови Держекспортконтролю із стислим викладенням мети звернення;

2) письмова заява на проведення попередньої експертизи товарів та реєстрації в Держекспортконтролі суб’єкта підприємницької діяльності України як суб’єкта здійснення міжнародних передач таких товарів (заява оформлюється за типовою формою). До заяви, оформленої на аркушах, додається її електронна копія;

3) засвідчені копії статуту, установчого договору;

4) довідка щодо попередньої ідентифікації товарів, в якій визначена відповідність найменувань та описів конкретних товарів (груп товарів), зазначених у заяві, найменуванню та опису товарів, внесених до списків товарів, міжнародні передачі яких підлягають державному експортному контролю. У разі коли суб’єкт має намір здійснювати експорт, імпорт, тимчасове вивезення чи ввезення технологій чи послуг, до довідки щодо попередньої ідентифікації товарів дається анотований опис зазначених технологій чи послуг. Також рекомендується подати відповідні висновки недержавної експертизи щодо попередньої ідентифікації товарів, яка проводилася за ініціативи суб’єкта господарювання;

5) довідка щодо належності (неналежності) товарів (груп товарів), які надано для попередньої експертизи, до матеріальних носіїв секретної інформації (матеріальних носіїв інформації, що містять державну таємницю) та ступеня секретності цієї інформації (ступеня секретності таких товарів), що засвідчується підписами керівника суб’єкта і керівника його режимно-секретного органу (за наявності такого органу на підприємстві), які скріплюються печаткою такого суб’єкта;

6) перелік держав, до яких або з яких передбачається здійснити експорт, імпорт, тимчасове вивезення чи ввезення товарів, міжнародні передачі яких підлягають державному експортному контролю;

7) відомості (прізвище, ім’я, по батькові та посада) про посадових осіб, які організують та забезпечують додержання суб’єктом вимог законодавства з питань державного експортного контролю.

Українці задонатили 4 млрд гривен до благодійного фонду "Повернись живим" у 2022 році

Який результат волонтерської допомоги?

Благодійним фондом «Повернись живим» вже зібрано:
5,146+ млрд грн - зібрано на потреби армії з 2014 року.
22,8+ тисяч засобів захисту для українських воїнів - придбано від початку повномасштабного вторгнення.
4400+ одиниць тепловізійної оптики - придбано за 8 років існування Фонду «Повернись живим».
3300+ квадрокоптерів та 140+ розвідувальних безпілотних авіаційних комплексів - закуплено для аеророзвідників українського війська.

Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» також придбав 11 броньованих машин для морпіхів, які обороняли Маріуполь. «Повернись живим» першим в Україні придбав безпілотний авіаційний комплекс Bayraktar TB2, загальною вартістю 16 502 450 доларів США. Ця покупка стала можливою тому, що Фонд ще в березні отримав дозвіл на імпорт товарів військового призначення. Зокрема – летального озброєння. Зараз зібрано ще +25 мільйонів на перемогу партнерами та друзями Київстар.  «Повернись живим» постачає військовим оптику, переносні радіостанції, GPS-навігатори, приціли, штурмові бронещити, обмундирування, безпілотні літальні апарати, радари для кораблів.  Фонд має курси з військового навчання для українських захисників. Важливою для організації є реабілітація українських ветеранів.

До 2016 року процес видачі технічних засобів був досить простим: команда приїжджала на місце, віддавала прилади і їхала назад. А потім та техніка часто виставлялась на продаж в інтернеті або губилася. Тоді благодійний фонд прийняв рішення видавати її на тимчасовій основі, а на цінні прилади ставити маркування «Повернись живим», напис «Не для продажу» українською та англійською мовами й унікальний номер.

«Зараз ми можемо приїхати в якусь частину батальйону, бригаду, куди ми передавали щось, й запитати: «Покажіть, де ці тепловізори, біноклі, планшети, машини — все що ми (надали), покажіть його!» Те, що знищено, — «окей, покажіть акт списання, покажіть, чи є воно фізично знищене: де, коли і як». Якщо це і відбувається, то це у нас є якісь приклади, що «от кусок вашого тепловізора, от, бачите, у нього попала куля», Таких, щоб просто «десь був, а де зник, ми не знаємо», таких випадків майже немає. Це про ефективну допомогу».

Головне управління розвідки Міністерства оборони України та Фонд компетентної допомоги армії «Повернись живим» реалізували черговий спільний проєкт, загальною вартістю 40 мільйонів гривень. У жовтні благодійники придбали та передали ГУР МОУ обладнання, здатне знизити наступальний потенціал росії, але не розкривали деталей спільного проєкту. «З огляду на секретність, ми не можемо розкрити деталей цієї співпраці, але її результати точно відобразяться на полі бою. За нашими підрахунками, лише за жовтень проєкт, який ми між собою називаємо «Black box», завдав росії збитків на мільйони доларів. Спільно з благодійниками та усіма небайдужими українцями ми й надалі будемо впливати на бойову спроможність ворога», — пояснив начальник ГУР генерал-майор Кирило Буданов.

«Black box» — не єдиний спільний проект Головного управління розвідки та Фонду «Повернись живим». Зокрема, влітку благодійники передали ГУР комплекс Bayraktar TB2, загальною вартістю 16 502 450 доларів. Комплекс, серед іншого, складається з трьох ударних безпілотників, системи повітряного зв’язку та мобільного комплексу наземного управління.

Якими законами та правовими підставами регулюється імпорт летального озброєння

1. Закон України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання».

2. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення».

3. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання».

4. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку справляння плати за надання платних адміністративних послуг з оформлення та видачі документів у галузі державного експортного контролю і переліку платних адміністративних послуг, що надаються Державною службою експортного контролю, та розміру плати за їх надання».

5. Наказ Держекспортконтролю  «Про затвердження Інструкції про порядок заповнення заяв щодо отримання дозвільних документів, документів про гарантії та інших документів, що надаються Держекспортконтролем».

 Кожен постраждалий українець
має право на компенсацію збитків від агресії РФ
у вигляді репарації в міжнародному суді

Термінова консультація адвоката
Вадима Морозова - 300 грн
(для потреб нашої Армії)

Працюємо по всій Україні!
Перебуваєте за кордоном?

Телефонуй +380984326402
ВайберТелеграм, Ватсап

Підписуйся на наш telegram-канал  Иконка телеграм-бота Human Rights - подписывайтесь на наш канал!   залишайся на зв'язку з адвокатом!
 

Читати ще статті на цю тему:
Купівля, продаж та реєстрація авто під час військового стану в Україні
Защита украинцев, пострадавших от военных преступлений РФ, в Европейском суде
Репарации от России. Сколько получат украинцы за ущерб от войны
Пригон авто с бесплатной растаможкой в Украину во время военного положения
Легализация оружия, сопровождение адвоката при получении разрешения на оружие
Бронювання військовозобов'язаних на підприємстві під час війни
Одноразова допомога з інвалідності військовослужбовцям
Електрогенератори без мита та ПДВ
Дезертирство, самоволка, непокора наказу та інші військові злочини
Чорна п'ятниця -20%!!! Black Friday до грудня!!!

Метки: Військовий адвокат, Война между Украиной и Россией, Таможенный адвокат

Популярные видео - Как поставить ларек

Популярные видео - 130 статья КУПАП, нетрезвый водитель, какой штраф

Заказать услугу по скидке 20%

До конца акции осталось:

Тут будет счетчик

Юристов онлайн: 3

Заказ услуги